Lietuvos Aeroklubas prisijungia prie LTOK inicijuojamos Nacionalinės sporto strategijos sukūrimo

Lietuvos aeroklubas š. m. balandžio 23 d. prisijungė prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotos deklaracijos dėl Nacionalinės sporto strategijos sukūrimo.

Siūlomu politinių partijų susitarimu raginama lyderystę sporte perduoti nevyriausybinėms organizacijoms, valstybei pasiliekant tik esminius politikos formavimo bei kontrolės vykdymo mechanizmus. Susitarimu taip pat numatomas siekis sukurti Sporto strategiją, centralizuotą sportininkų rengimo olimpinėms žaidynėms sistemą bei struktūrą, stiprinti sporto federacijų kompetencijas bei kontrolę biurokratinės naštos mažinimas, sporto sistemos registro sukūrimas, ilgalaikių sporto programų sukūrimas ir plėtra, draudimas finansuoti valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšomis sporto šakas, kurių tarptautinės federacijos nepripažįsta pasaulinio antidopingo kodekso.

Strategijos kūrimo idėją taip pat parėmė Lietuvos sporto federacijų sąjunga, Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos savivaldybių sporto vadovų asociacija, Lietuvos olimpiečių asociacija, Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų vadovų asociacija, Lietuvos sporto trenerių asociacija, Lietuvos studentų sporto asociacija, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas, Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, Lietuvos sporto meistrų asociacija „Penki žiedai“, kitos sporto organizacijos.

Pasak LTOK prezidentės ir olimpinės čempionės Dainos Gudzinevičiūtės, Lietuvos sportas išgyvena sunkius laikus dėl skubotų politinių reformų, vydytų neįsiklausius į sporto bendruomenės nuomones. Todėl visos sporto federacijos bei politinės partijos kviečiamos susivienyti ir palaikyti nevyriausybinių sporto organizacijų iniciatyvą bei kartu sukurti Nacionalinę sporto strategiją.